15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://nihaltemur.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Rollic Zyngaya satılması

0 Yorumlar

Peak Games’in Zynga’ya satılmasının peşi sıra başka bir Türk oyun firmamız satılıyor. Rollic Games’in basit ama aynı zamanda eğlenceli oyunlarını beğenen Zynga bir yatırım aracı olarak gördü ve %80 hissesini tam tamına 168 milyon dolara satın aldı. Anlaşma 1 Ekim’de sonlanacak ve Rollic’in oyunlarının kontrolünün tamamı Zynga’ya geçeceği belirtildi.

Rollic’in oyunları şu anda günlük 5 milyon, aylık ise 65 milyon aktif kullanıcıya sahip. Rollic son yıllarda çok hızlı büyümüş, Tangle Master 3D, Go Knots 3D ve Repair Master 3D gibi oyunlarla popülerleşmişti. Şirketin birden fazla oyunu bu yıl ABD ve dünya genelinde en çok indirilenler listesine girmeyi başarmıştı.

Konuyla ilgili bazı açıklamalar yapan Zynga CEO’su Frank Gibeau,”Hyper-casual kategorisinin 2020’de dünyada en hızlı büyüyen yayıncılarından olan Rollic’in bünyemize katılmış olmasından dolayı büyük bir heyecan duyuyoruz. Rollic arkasında müthiş yaratıcı bir ekibe sahip. Rollic ve Zynga birlikte çok daha hızlı büyüyecek.” ifadelerini kullandı.

Poseidon Vision olarak bu tür gelişmeleri ülkemiz adına olumlu buluyor, devamının gelmesini umut ediyoruz. Burak Vardal’ın başarılarının devamını diliyor gençlere cesaret ve güven verdikçe çok daha fazla başarı hikayesi alacağımıza inanıyoruz.

Önceki Yazı
Bir saniye, hikayemi Tweetleyeceğim!
Sonraki Yazı
Fatma! Netflix’de!

0 Yorumlar

Cevap Yaz