15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://nihaltemur.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Yeni Dijital Dünya

0 Yorumlar

Hepimizin hayata dair amaçları, istekleri, yolunda olan veya yoluna koyma çalıştığımız işlerimiz vardı. Bir gün covid-19 virüsü çıkageldi ve tüm dünyayı sonu görünmez bir kuyunun içine sürükledi. Peki ya biz ne olduk? Kimimiz işini, kimimiz sevdiklerini, kimimiz hayatına karşı olan umudunu yitirdi. Fakat asla değişmeyen şey zamanın okunun hiçbir zaman durmadığıydı. Aylar geçti ve geçecek. Akrep ve yelkovan asla durmayacak.

Durum böyleyken ya siz neden durasınız? İnsanlar sosyal varlıklardır.

Ne yapıp edip iletişim kurmanın bir yolunu bulmaktadır. Hayatı boyunca internet kullanmayan bir insanı internete bağımlı hale getirmek, hayatını sonsuza kadar değiştirebilecek kadar büyük bir sorunumuz var aslında. “Covid-19” adlı virüs. Bu virüs bizi evlere dört duvara kapattı fakat bizi iletişimden uzak tutamadı. Burda da teknoloji devreye girdi. Eğer teknoloji denilen kavram olmasaydı ne yapardık hiç düşündünüz mü? Peki ya covid19 hepimizi eskisinden de daha dijital, daha teknolojiye yatkın bir toplum haline getirmedi mi?

Şu zamanda olmasaydı ne yapardık bilmiyorum ama bizi daha dijital daha teknolojiye hakim bir toplum haline getirdiği kesin. Online ders ne demek insanlar öğrenmeye başladı. Online ders almak, ders vermek hepsini bu süreçte görebildik.

 Bu süreç hepimizi değiştirdi. En önemlisi de teknolojiyi tekrardan tanıdık, sevdik, güvendik. Eğer kurye firmaları olmasaydı eğer yemek şirketleri olmasaydı neler yapardık hiç düşündünüz mü? Dijitalleşme önemlidir. Bu süreçte temel ihtiyaçlar arasına girmiştir hatta. İnsanlarla nasıl iletişim kurabilirdik ki yoksa? İletişim dediğimiz şey fiziksel olmasa da görsel ve işitsel olması bile yeterli değil mi? O zaman en sevdiğiniz giysinizi sevdiklerinizle görüntülü konuşurken giyin. En güldüğünüz esprilerinizi telefonda yapın, sosyal mesafeliyken yapın. Ama sakın şunu da unutmayın; Bu sefer kahkahalarınızı o kadar yüksek sesli atın ki uzak mesafedeki insanlar sizi duyabilsin!

Önceki Yazı
The Last Dance Yorumu
Sonraki Yazı
Nihal Temur Ocak

0 Yorumlar

Cevap Yaz