15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://nihaltemur.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Nihal Temur Ocak

0 Yorumlar

Yola çıkmaya karar verdiğiniz o an, karşılaşacağınız güçlüklerin, mücadele edeceğiniz zorlukların hiçbir önemi kalmıyor. Yapmak istediğiniz işin ciddiyetinde, kendi ideallerinizin zirvesine tırmanmaya başlıyorsunuz.  Unutmayın bu yolculukta yalnızca siz ve hedefleriniz var.

Ben Nihal Temur, bundan yıllar önce kendime verdiğim bir sözü başarmak için yola çıktım. Üniversite eğitimimi Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünde aldıktan sonra Ankara Üniversitesi Gıda Mühendisliği alanında ihtisasımı tamamladım. Bundan sonra ise ideallerimi gerçekleştirme amacında attığım emin adımlara devam etmeye başladım. 1989 yılında dahil olduğum Unilever ekibi ile birlikte İngiltere, Singapur, Çin, Birleşik Arap Emirlikleri gibi çeşitli ülkelerde yaşamımın ve kariyerimin büyük bir bölümünü geçirdim. Buralarda bulunduğum görevlerde kişisel gelişimime ve mesleki hayatıma birçok tecrübeyi bünyeme kattım.  Elbette ki bu yolda güçlüklerle karşılaştığım zamanlar oldu. Fakat bazen yaşanılan tüm olumsuzlukları bir araya toplayıp onları değerlendirip düşünmek ve kaldığınız yerden devam etmeniz gerekir. Çünkü insanın içinde bulunan potansiyel gücün karşısında durabilecek hiçbir duvar yoktur. Kariyerimde ilerlerken 2006 yılında Dubai’ de Unilever Afrika, Ortadoğu ve Türkiye Kişisel Bakım Ürünleri Tedarik Zinciri Başkan Yardımcısı olarak çalışmaya başladım. 2008 yılında ise Singapur’a Asya-Pasifik, Afrika, Ortadoğu Türkiye ve Rusya Tedarik Zinciri Başkan Yardımcı olarak çalışmalarıma devam ettim. Tüm hayatım boyunca başarmak istediklerim gerçekleştiğinde asla bitti demedim, hep bir sonraki aşamaya geçerek yükselmeye devam etmeyi hedefledim. Böylece 2011 yılından itibaren farklı ülkelerin tüm portfolyolarından sorumlu Tedarik Zinciri Başkanı olarak devam ettim. Bütün çalışmalarımın temelinde yer alan kendime duyduğum inanç ve beraberinde gelen potansiyel özgüvenim, hayatın her alanında beni istediğim noktaya ulaştırmada yardımcı oldu.

    En başında yürümeye karar verdiğiniz bu yolda bazı anlar koşmanız, bazı zamanlar da ise düşüp yeniden kalkmanız gerekir. Bazen çevrenizden alacağınız güç sizi yaşadığınız badireleri en az hasarla atlatmanızı sağlayacaktır. Bu noktada iletişimin gücü ve ekip çalışmasının önemi göz ardı edilemez bir gerçektir. Ben her zaman enerjinin, insanlarla ve doğayla iletişimin her adımınızda büyük bir önem taşıdığına inanmaktayım.  Yaşamın her alanına tanıklık etmek ve her dalına duyarlı saygılı olabilmek sizi her zaman bir zirve ötesine taşıyacaktır.

    2018 yılında layık görüldüğüm Sınırları Aşan Lider ve Fark Yaratan Bir Kadın ödülünü aldığım zaman da yıllar boyunca savunduğum fikrimin arkasında durmanın kıymetini bir kez daha gördüm.  Her zaman kadınlığın gücünün, işine çevresine tutkulu bir kadın lider olmanın öneminin bilincinde oldum. 

    Eylül 2019’ da ise her zaman hedeflerimde bulunan işimi kurabilmek adına Unilever’den ayrıldım. Görsel-işitsel alana ve dijital teknolojilere özel ilgim nedeniyle Aralık 2019’da Poseidon Vision’ı kurdum. Poseidon Vision, Türkiye’de yaratılacak içeriklerin dünya ile buluşmasını sağlamak ve profesyonel deneyimleri ile endüstriye fark yaratan bir bakış açısı getirmek amacıyla kaliteli içeriklerle ve yeni platformlar üreterek çalışan bir kuruluş oldu.

   Unutmayın ki aklın ve kalbin yolundaki ilerleyişimizde cesaret her zaman açılacak kapılarımızın bir anahtarı olacaktır. Kendinizi bulun, siz hangi güçlü kadın veya adam olmak istiyorsunuz? Dünyayı kendiniz değiştirebilir, kendi farkınızı kendiniz yaratabilirsiniz. Yalnızca bunun için bir sonraki zamanı beklemeyin. Hedefleriniz için şimdi başlayın; bazen bir sonraki zaman bunun için var olmayabilir.

    Yola çıkmaya karar verdiğiniz o an, adımlarınızı emin bir şekilde atarsanız, başaracaklarınızın sınırı yoktur.

      Farklı olun, fark yaratın

Önceki Yazı
Yeni Dijital Dünya
Sonraki Yazı
Biyonik Göz’le neler yapabileceğiz?

0 Yorumlar

Cevap Yaz