15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://nihaltemur.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Snowpiercer

0 Yorumlar

Yoklukla boğuşurken bir trenin içinde var olmaya çalışmak! Snowpiercer işte tam olarak bu! Oscar ödüllü Parazit’in yönetmeni Bong Joon-ho dan 2013 yılı yapımı Snowpiercer filmi şimdi Netflix’te izleyicinin beğenisine dizi versiyonu ile sunuluyor. İlk üç bölümü yayınlanan bilimkurgu dizisinin ana teması buzul çağının gelmesiyle yeryüzünde kalan son insanların bir trenin içinde hayata tutunmasını ve sonsuz yolculuğunu ele alıyor. Ancak en belirgin özelliği trenin ön kısmında olan burjuva sınıfı ile arka kısmında olan yoksul sınıfın mücadelesi diyebiliriz. Tüm stokları tüketen bir kesim ve açlıkla mücadele edip ayaklanan bir sınıf! Bu özelliklerini düşünürsek, Snowpiercer hepimize hayata dair derslerini vermeyi de ihmal etmiyor.

Snowpiercer’ın ucu açık bir senaryosu olduğunu görüyoruz. Bu yüzden en az film kadar etkisi altında bırakacak bir yapıt olabileceğini düşünüyoruz.

Dizi hakkında özet bir değerlendirme yapacak olursak, konunun ilgi çekici özelliğiyle birlikte daha büyük cümleler ve daha eleştirel bir yaklaşımla seyirciyi tamamen sorguya itmesini beklerdik. İlerleyen bölümlerde polisiye daha da azaltılıp içsel bir sorgulamaya, günümüz şartlarına sert bir eleştiriyle yaklaşırlarsa, çok büyük oynayacaklarının altını çizmekteyiz. Ancak bunun yanı sıra Snowpiercer, keyifle izleyebileceğimiz, şimdiden konu bütünlüğü olarak en iyi Netflix dizilerinden biri olmaya aday olmaktadır.

Sonraki Yazı
Hepimiz nefessiz kaldık!

0 Yorumlar

Cevap Yaz