15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://nihaltemur.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Hakkımda

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünü bitirdi ve devamında Ankara Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümünde ihtisasını tamamladı. 1989 yılında dahil olduğu Unilever ekibi ile birlikte İngiltere, Singapur, Çin, Birleşik Arap Emirlikleri gibi çeşitli ülkelerde yaşamını ve kariyerini önemli bir bölümünü geçirdi. Buralarda bulunduğu görevlerde kişisel gelişimine ve mesleki hayatına birçok tecrübeyi bünyesine kattı.

Kariyerinde ilerlerken 2006 yılında Dubai’ de Unilever Afrika, Ortadoğu ve Türkiye Kişisel Bakım Ürünleri Tedarik Zinciri Başkan Yardımcısı olarak çalışmaya başladı. 2008 yılında ise Singapur’a Asya-Pasifik, Afrika, Ortadoğu Türkiye ve Rusya Tedarik Zinciri Başkan Yardımcı olarak çalışmalarına devam etti. Daha sonra farklı ülkelerde Tedarik Zinciri Bölge Başkanlığı da yapan Nihal Temur, 80’i aşan ülkede liderlik yaparak, farklı kültürlerde başarılı projelere imza attı.

Unilever’deki son görevinde nametrub bölgesi (Türkiye, Ortadoğu, Kuzey Afrika, Rusya, Turki Cumhuriyetler, İran, İsrail dahil 35 ülke) Tedarik zinciri Başkanı görevi süresince bölgede yeni fabrika, dijital transformasyon, lojistik optimizasyonları gibi farklı projelere imza attı. Tüm kariyeri boyunca onlarca farklı milletten liderler yetiştirdi.

Eylül 2019’da ise Unilever’den ayrıldı.

Görsel-işitsel alana ve dijital teknolojilere özel ilgisi nedeniyle Aralık 2019’da Poseidon Vision’ı kurdu. Poseidon Vision, Türkiye’de yaratılacak içeriklerin dünya ile buluşmasını sağlamak ve profesyonel deneyimleri ile endüstriye fark yaratan bir bakış açısı getirmek amacıyla kaliteli içeriklerle ve yeni platformlar üretmeyi hedeflemektedir.

2020 senesinde bir Poseidon Vision ürünü olan Accessland’i hayata geçirdi. Ustalar ile ustalaşmak isteyenleri canlı ve kayıtlı yayınlarda buluşturan bir dijital içerik pazaryeri olan Accessland, biletleme, pazarlama, satış, analitik veri desteği, etkileşim araçları, otomatik moderasyon ve pazar yeri hizmeti ile şu an Türkiye’de hatta dünyada A’dan Z’ye tüm ihtiyaçları sunan tek platform olma özelliği taşımaktadır.

Aldığı ödüllerden bazıları:
Global Tedarik zinciri Ödülleri – 2012,2013, 2016
En etkili Tedarik Zinciri Profesyöneli LODER (Logistics Association)-Tedarik Zincirinin Dijital transformasyonu
Fark Yaratan Kadınlar – 2018 MediaCat – Sınırları Aşan lider

Nihal Temur evlidir ve özel ilgi alanları seyahat, kitaplar, sanat, Dijital gelecek, Nörobilim ve Yeni Liderler yetiştirmektir.

Singularity Universitesi üyesidir, SF.USA
TurkishWIN Executive Circle Üyesidir.


Konuşmacı Daveti