15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://nihaltemur.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Pınar Gültekin

0 Yorumlar

İnsana dair bildiğiniz her kavramı bir kenara bırakın. Kadın hakkında size öğretilen bütün tabuları silin. Hayatınızda bugüne kadar yaşadığınız tüm günleri unutun. Zamanı durdurun, Kendinizi, çevrenizi ve toplumu sorguladığınız o ana hapsolun. Şimdi gençliğinin baharında mı yoksa hayatının kışında mı? Hangi mevsimdeyiz? Pınar hangi mevsimindeydi?
Yaşamın adımlarını, kadın olmanın bize her daim yansıtılan güçlüğüyle atarken, yolumuzun her durağında bizi bekleyen insanlığın vahşeti ve yaralarımızı sarmak için bize uzatılan bezin kendi kanımızdan daha kırmızı olması. Sahi Pınar ölürken hangi mevsimdeydi? Buz kesilmişken ne kadar yanmıştı vücudunun her zerresi? Bundan önce bir kadın öldürüldü. Ondan da öncesi oldu. Ne şiddete uğrayan kadınları sayabildik, ne de katledilen kadınları unutabildik. Ne kadar sesimizi çıkarsakta duymadılar. Bir sonraki kadının acı duymaması için, tek bir vahşetin daha yaşanmaması için, biz onların çığlıklarından daha fazla bağıracağız. Bunun çocuğu, genci, yaşlısı yok. Dünü veya yarını olmayacak. Hafifletilmiş hiçbir cezayı kabul etmeyeceğiz. Hiçbir katilin “ama” ile başlayan cümlesini dinlemeyeğiz. Bir tercihin, sebebin varlığı yok. Bunun bahanesi yok ve olmayacak. Pınar ve şiddet gören diğer tüm kadınlar kızımız, annemiz, kız kardeşimiz, ablamız, eşimiz kısacası hepimiziz. Ve onlar için en yüksek sesimizle bağırmak zorundayız.

#OnceFikir#OnceGelecek#SpiritandEmpath#VisionSpot#Fikirlik#PoseidonTime#nihaltemur#pınargültekin#pinargultekin#kadınhakları#kadınaşiddetehayır#kadıncinayetleri#kadinlar#kadın#şiddetehayır#şiddet#erkek#şiddeteyeryok

Önceki Yazı
Neuralink!
Sonraki Yazı
#hayvanaşiddetehayır

0 Yorumlar

Cevap Yaz