15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://nihaltemur.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Dijital Meslekler;Dijital Diplomasi Uzmanı

0 Yorumlar

  Gelecekte önemli yer tutacak mesleklerden biri; Dijital Diplomasi uzmanlığı! Bu meslekten bahsetmeden önce ‘dijital diploması nedir?’ sorusuna bir göz atalım.

  Dijital diplomasi, internet yolu ile dış politika sorunları çözmek demektir. Klasik diplomasiden farklı olarak web aracılığıyla daha ulaşılabilir, farklı açıları ele alabilir çözüm yolları sunmaya yarayan bir alan yaratıyor. Dijital Diplomasi uzmanları bir nevi dünyadaki birbirinden farklı toplumları sosyal medya, internet aracılığı ile bir araya getirerek belirli konularda onları bilgilendirmeyi ve birbirleriyle iletişime geçmesini sağlıyor. Bunun için ise ülkemizde Dijital Diplomasi Sertifika programları mevcut.  Bu programlarda bu alandaki uygulanması gereken stratejiler, nasıl bir iletişim kurulması gerektiği vb. birçok noktada eğitim veriliyor. Böylece yeni dijital çağın yönetici adaylarına dünyayı uluslar diplomasi & arası ilişkiler bağlamında tanıtmayı sağlıyor.

    Dünya’nın ilerlediği yönde bizde evrilmek durumundayız.  Dijital yaşam artık hayatımızın merkezi konumunda yer alıyor. Bu merkez de artık birçok alan ön plana çıkıyor. Dijital Diplomasi de bunlardan biri. Yenilikleri takip ederek, teknolojiye kulak vermek ve geleceğin mesleklerine yönelmek oldukça önemli!

Önceki Yazı
Fatma! Netflix’de!
Sonraki Yazı
Kemik onarımını hızlandıran implant!

0 Yorumlar

Cevap Yaz