15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://nihaltemur.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Dijital Çağ

0 Yorumlar

21. yüzyılın en büyük yükselişini yaşayan, en karlı ama aynı zamanda en riskli meslek. Girişimcilik, gelecek yüzyılın en önemli mesleği olmaya aday! Önümüzdeki on yılda endüstrilerin yeniden keşfedileceği anlara tanıklı edeceğiz.

Peki bu büyük değişikliğin sebebi nedir? Girişimciliğin meslekler arasında yükselen bir ivme kazanmasının getirileri nelerdir? Günümüzde yapay zeka, robot teknolojisi, biyoteknoloji networkler, sensörler, 3D-Üç boyutlu- basım, AR/VR ve blockchain gibi teknolojilerin sistematik ilerlemesi şüphesiz bu durumun sebepleri arasında yer alıyor.  Bununla birlikte iş modellerini ve tüketici taleplerini ve pazarları yeniden şekillenişine de tanıklık etmekteyiz.

Bunun yanı sıra her girişimcinin kendini geliştirmesi gereken nokta elbette ki dijital teknoloji. Dijital teknoloji dediğimiz şey geleceği ayağımıza getirmektir. Peki buna uyum sağlamazsak ne olur? Matbaayı zamanında nasıl kaçırdılarsa aynı o şekilde değişim tufanının altında kalacaksınız. Karar sizin…

Böylesi yankı uyandıran bir değişiklik ise insanları heyecanlandırdığı kadar, tahmin edilemeyen gelekten dolayı da korkutuyor. Fakat ‘acaba’ sorusunu sormak yerine cesaretinizi toplayıp atılgan olmanın tam zamanı!  Olabildiğince çok şey öğrenmek, eski bilgilerinizi tazeleyip yerine yeni tohumları ekmek için ayağa kalkmalısınız. O gün bu gün! Ve şunu unutmayın, hangi sektörde olursanız olun, ilgili teknolojileri anlamak ve mesleğinize, dünyaya olan etkisini öğrenmek, şirketinizin ya da işiniz uzun ömürlü olabilmesi için şart!

Önceki Yazı
Babalar günü
Sonraki Yazı
Dijital Dünyada Yeni Meslekler; BT Güvenlik Analisti

0 Yorumlar

Cevap Yaz