15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://nihaltemur.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Virgin Galactic ile uzay yolculuğu 2021 de başlıyor!

0 Yorumlar

Evet beklenen o büyük an geldi! Tam 600 kişi uzaydan dünyayı izlemek için Virgin Galactic’in ilk uçuşunda yerini aldı. Bu şirket yörünge altı uçuşlarda en çok öne çıkan özel şirketlerden biri. İçlerinde Virgin’in Britanyalı sahibi Richard Branson’ da bulunduğu uzay aracı 2021’in ilk çeyreğinde uçuşunu gerçekleştirecek. Yaklaşık 90 dakika sürecek olan yolculuk için biletlerin fiyatı 250 bin dolardı.
2014 de ne olmuştu? İlk deneme uçuşunda Virgin Galactic gemisi yere çakılmış ve pilotu hayatını kaybetmişti. Bu durumda uzaya turist gönderme hayalleri sekteye uğramıştı. 2018 yılında ise Dünyanın ilk ticari uzay gemisi SpaceShipTwo ABD’den uzaya gönderilmişti. Gemi Dünya’dan 82.7 kilometre yükseldikten sonra tekrar atmosfere girerek yere inmişti. Böylece uzaya turistik seyahatlerin gerçekleştirilebileceği kanıtlanmış olmuştu.
Virgin Galactic’in 2021 de gerçekleşmesi beklenen bu yolculuğunu hepimiz heyecanla bekliyoruz!
#nasa #uzayyolculuğu #oncegecelek #dijital #nasaturizmi #uzayturizmi #turizm #amerika #haberler #uzayhaberleri #elonmusk #musk #elon #virgingalactik #oncegelecek #masterpiece #creative #yeninesil #dijitalleşme #oncegelecek #poseidonvision

Önceki Yazı
Dijital Dünyada Yeni Meslekler; İklim Kontrol Mühendisi
Sonraki Yazı
RTÜK Netflix’in Minnoşlar adlı dizi hakkında son kararını verdi!

0 Yorumlar

Cevap Yaz