15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://nihaltemur.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Oscar Adayımız Belli Oldu; Bağlılık Hasan

0 Yorumlar

Önümüzdeki yıl 94’üncüsü düzenlenecek olan Oscar Ödülleri’nde Türkiye’nin adayı belli oldu. Senarist ve Yönetmen Semih Kaplanoğlu’nun “Bağlılık” üçlemesinin ikinci filmi ‘Bağlılık Hasan’, Türkiye’nin bu seneki Oscar adayı oldu.
1929’dan bu yana Kaliforniya merkezli Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi tarafından yılda bir kez verilen Oscar Ödülleri’nin 94.sü düzenleniyor. Sinema sektöründeki sanatsal ve teknik başarıların ödüllendirildiği bu organizasyon, yıllardır uluslararası alanda en önemli ödül törenlerinden biri olmaya devam ediyor. ABD’de düzenlenen Akademi (Oscar) Ödülleri’nin, 2022’nin Mart ayında gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Uluslarası sinema ödüllerine yıllardır Türkiye’den de pek çok film aday oldu. Sinema alanındaki meslek örgütü temsilcileri ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nden oluşan bir seçici kurul, 2022 Oscar Ödülleri “Yabancı dilde En İyi Film Dalı”nın Türkiye adayını belirlemek için bir araya geldi. Aday olması için Sanatsal Etkinlikler Komisyonu’na başvuran filmler arasında bir değerlendirme yapan kurul, Oscar adayı olarak Semih Kaplanoğlu’nun “Bağlılık Hasan” filmini seçti.
#semihkaplanoğlu#oscar

#bağlılıkhasan#oscaradayı

Önceki Yazı
Dune Rekorlara Koşuyor
Sonraki Yazı
Facebook Adını Değiştirdi Artık Meta Oldu

0 Yorumlar

Cevap Yaz