15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://nihaltemur.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Hayallerinin peşinde koşan başarılı bir kadın girişimci! Melanie Perkins

0 Yorumlar

     Sadece 19 yaşında bir üniversite öğrencisiyken annesinin evinde koltukta otururken kendi şirketini kuran bir kadın! Teknoloji alanında ki başarılı şirketlere, girişimlere baktığımızda neden hep erkek isimlerini düşünürüz? Zihinlerinizdeki yanlış algıları yıkmak için buradayız! Hazır olun, bu bir kadının muhteşem başarı hikayesidir!

      Hepimizin bildiği grafik dizayn programı Canva şirketi artık 1 milyar dolar değerine ulaştı. Ve bu başarılı şirketin arkasında 30 yaşında genç bir kadın girişimci Melanie Perkins var. Peki bu başarıya nasıl ulaştı? Henüz üniversite yıllarındayken kendi zorlandığı şeyi fark etti. İnsanlara ve kendisine yardımcı olabileceğini düşündü. Ve online bir tasarım sitesi kurma fikrine vardı. Böylece Canva’nın temelini oluşturan Fusion Books şirketini oldukça yüklü borçların içine girerek kurdu. Şirketin büyük başarı elde etmesi üzerine Melanie asla bu kadarı yeterli demedi ve Bill Tai ile tanışabilmek için Avustralya’dan Kaliforniya’ya gitti. Hatta onu etkileyebilmek için hareketlerini taklit ettiğini gülerek söylemektedir. 2013 senesinde Canva projesini ortaklarıyla beraber başlatmış ve tam koca bir 3 sene boyunca bahsettiğimiz başlangıç aşamasının tamamlanması için yılmadan, bıkmadan beklemiş ve uğraşmış. Ve günümüzde herkesin kullandığı Canva şirketi 1 milyar dolar değerine ulaştı.

  Bir girişimcinin sahip olması gereken özellikler nedir bu yazıyı okuduktan sonra düşündünüz mü? Azim, kararlılık ve netlik. Bu üçüne sahip olduğunuz sürece başaramayacağınız şey yoktur. Kim bilir belki de bizi okurken oturduğunuz sandalyenin üzerinde yıllar sonra tüm dünya tarafından kabul görecek işi siz kuracaksınız? İhtimali bile sizi bu kadar heyecanlandırırken, denemeye değmez mi?

Önceki Yazı
İKEA YARININ EVİ
Sonraki Yazı
Dünya’nın en hızlı süper bilgisayarı!

0 Yorumlar

Cevap Yaz