15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://nihaltemur.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

E-Ticaret Uzmanı

0 Yorumlar

   Ticaretin internet hali! E-ticaret uzmanları adından da anlaşılabileceği üzere e-ticaret web sitelerinde ürünlerin veya servislerin pazarlanmasında rol alan, stok kontrolü yapan, dijital pazarlamada görev alan ve marka ismini tanıtan kişilerdir. Bu kişilerin bilgisayar ve web uzmanı yeteneklerine de sahip olmaları gerekmektedir.

    Günümüz sosyal dünyasında insanların artık satın almalarını internet üzerinden gerçekleştiğini görüyoruz. Özellikle pandemi sürecinde büyük bir yükselişe geçen online alışverişler e-ticaret uzmanlığının önünü açmış durumda. Toplumun bu talebi gün geçtikçe artmakta ve bu durum bu mesleğin gelecekteki önemini daha da gözler önüne sermektedir. Peki bir e- ticaret uzmanının sahip olması gereken donanımlar nelerdir? Pazarlama ve satış da uzmanlaşmış olmalı, mutlaka SEO bilgisine sahip olmalı, dijital pazarlama, metin yazarlığı ve teknik  bilgiler açısından yeterli olmalıdır. Aynı zamanda bir e-ticaret uzmanı kapsamlı analiz yapabilme yetisine de sahip olmalıdır.

   Peki bu mesleğe ilgimiz ve alakamız olduğuna karar verdik. Bu noktada ne yapmalıyız? Nasıl e-ticaret uzmanı olunur? Yukarıda bahsettiğimiz noktalarda uzmanlığınız varsa rahatlıkla bu mesleği edinebilirsiniz. Bunun yanı sıra çeşitli kurumların e-ticaret uzmanlığı üzerine verdikleri eğitimlere katılabilir, sertifikanızı edinebilirsiniz. Geleceğin meslekleri arasında yer alan e-ticaret uzmanlığını mutlaka düşünmenizi tavsiye ederiz!

Önceki Yazı
Kontak lens deyip geçmeyin! Lensleriniz hiç bu kadar kullanışlı olmamıştı!
Sonraki Yazı
The Boys! Alışılmışın dışında bir süper kahraman dizisi!

0 Yorumlar

Cevap Yaz