15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://nihaltemur.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Daktilolarla Resim Sergisi

0 Yorumlar


Daktilolar geçmişte kalmış olabilir. Ama hala bazıları çok efektif kullanmaya devam etmekte. İngiliz sanatçı James Cook Daktiloyu kullanmanın yaratıcı bir yöntemini buldu. Noktalama, sayılar ve harfler…. Bunları portre oluşturacak şekilde kağıda yazarak becerilerini altı yıldır göstermekte. 100’den fazla çizim yapan James bu alanda uzmanlaştı.
Cook bir röportajda “Çalışmam, serebral palsi geçiren Amerikalı daktilo sanatçısı Paul Smith’ten ilham aldı” dedi: “Durumu, onun hassas el hareketleri yapma yeteneğini kısıtladı; ancak o, daktilo kullanmayı bir şekilde sürdürdü.”
Cook, 1950’lerin taşınabilir mekanik makinelerinden, 90’ların erken dönem elektronik daktilolarına kadar yaklaşık 30 daktilo topladı.
Bu daktilolarla kağıtlara harfler ve rakamlarla albüm kapakları, portreler, mimari çizimler yapmaya devam ediyor. Cook’un artık daktilolarla yaptığı resimleriyle beraber bir sergisi var. Siz bu tarz yaratıcı işlerle ilgileniyor musunuz? Alta yorumlarınızı bekliyoruz…
#sanat #daktilo #cook #modernsanat #yeninesilsanat #sanatanlayışı #portre #yağlıboya #suluboya #resim #karakalem #illüstrasyon #sergi #sanatsergi #avrupasanat #yenisanat #helenistik #popart #art #artnews #paulsmith #poseidontime #poseidonvision #visionspot #nihaltemur #girişimcilik #yapımcı #creativeproducer #producer

Önceki Yazı
Tavsiye Köşesi; Cloud Atlas
Sonraki Yazı
Uzayda Fotoğraf Sergisi Portrait of Humanity

0 Yorumlar

Cevap Yaz